| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Ce legătură de rudenie exista între fotbaliștii Gerd Muller și Thomas Muller!?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici una. Muller este cel mai comun nume de familie din Germania si inseamna morar la noi. Este pe primul loc ca la noi Popa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt amandoi poponauti, la fel ca toti FUTbal-istii (adica aia care si-o trag cu ball-ul, adica mingea)

ba nu, stai, conform stiintei s-a DEMONSTRAT, NEGRU PE ALB ca a existat un Adam genetic din care ne tragem toti (ceva de gen calamitate globala, acum en'shpe zeci de mii de ani, raman numai vreo 2mii de oameni, din care unul are o mutatie genetica referitor la inteligenta si NUMAI urmasii lui au supravietuit)
deci, dpdv genetic suntem toti veri

DECI, aia sunt veri intre ei, si eu si tu suntem veri cu aia, AMANDOI
(cred ca am demostrat negru pe alb asta big grin )

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt tata si fiu

"Are Gerd and Thomas related?
Image result for who is Thomas Muller father
Personal life: Müller was born in Weilheim in Oberbayern, Bavaria. He grew up in the nearby village of Pähl, which became the centre of media attention during his World Cup exploits.
His parents are Klaudia and Gerhard, and he has a brother, Simon, who is two and a half years younger"

https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_M%C3%BCller

| florin926481f a răspuns:

Nu sunt rude, pur si simplu coincidenta de nume.