| anonim_4396 a întrebat:

Ce muschi trebuie sa dezvolt pentru a avea mare putere in pumn si ce exercitii ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Forta loviturii nu vine din biceps sau triceps, mai ales din piept, vine din miscare (uita-te la luptatorii in cusca, gen UFC sau la Lucian Bute) nu e urias. Au tot corpul lucrat, nu exista, faci grupa aia pentru a gezvolta pumnul. Este un documentar de la National Geographic se cheama: "Fight Science" e o serie de episoade stiu ca sunt si la noi la tv, dar asta l-am vazut pe internet, cautal si vezi acolo exact.

| UNHleaSHD a răspuns:

Cam toata partea superioara a corpului - incheieturi, brate, spate. Incepand de la trapez pina la fesieri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la sala.iar acolo antrnorul iti va raspune la toate intrebarile de care ai nevoiewinkingFUNDA?

| malasorteak47 a răspuns:

Bicepsi + tricepsi si pieptul... pentru astea merg flotarile pe fata( bicepsi+piept) si pe spate (tricepsi+piept). funda >?