| David63 a întrebat:

Ce părere aveți de meciul dintre Spania și Anglia?
Eu am plâns ca a pierdut Anglia, chiar am vrut sa câștige.
Anglia nu a câștigat EURO niciodată.
Jucătorii Angliei au fost foarte triști după înfrângere și mi-a părut rău de ei.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa parerea mea a castigat echipa mai buna si cred ca Spania a avut cel mai bun joc pe perioada acestui campionat si merita sa-l castige.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai fi atat de ambitios si la scoala, ar avea numai 10 pe linie.
Lasa naibii meciurile, ca nu au chiar nici o importanta cine castiga sau pierde, mai ales ca nu-i Romania implicata.
Atata drama pentru ceva fara importanta pentru tine.

| David63 explică (pentru Violleta2022):

?
Mă las de școală

| Violleta2022 a răspuns (pentru David63):

Sa te lasi de meciuri, nu de scoala!
Ca orice parinte, am vrea sa vedem ambitia copilului pentru scola, fiindca acolo conteaza cel mai mult!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anglia a cîstigat euro niciodata, in ce limba scrii?

| relian a răspuns:

Nici Romania na cistigat niciodata mai nimic la fotbal, asa ca nu vad pentru ce plingi laughing
In sport nu trebuie sa iti para rau, chiar nu-i inteleg pe uni sportivi de ce pling, de ce se simt asa tristi cum spui.
Este un sport, cineva trebuie sa cistige, faci sport pentru tine, sa te simti bine, daca cistigi e ok, daca nu la fel.

Fiecare face cit poate, nu trebuie sa ce? Sa iti para rau ca nu esti bun? Stii asta dinainte dea juca un meci, iti cunosti limitele, mai cunosti si pe cei cu care joci, nu vad la ce se agita asa unia aiurea.

Bine, fotbalistii is asa pentru ca atit ii duce mintea, ei in general nu prea au minte multa, de aia pling, de aia se bat uneori, de aia is tristi cand pierd.

Un om mai dezghetat nu plinge nu este trist, trebuie sa respecti pe cel mai bun ca tine, dai mina, fruntea sus, ai jucat ai facut sport, aia e tot.

Faptul ca ei is asa este pentru ca o fac si pentru bani, deci si minte putina si alearga si dupa malai, poate e cit de cit normal, s-a le para rau.

Dar nu au de ce sa le para rau, pentru ca nu au facut cine stie ce, mai ales englezii, dupa ce au egalat gata sau linistit.

Eu in locul lor, desi asta am crezut ca se va intampla, trebuia sa forjeze, sa stea calare peste tigani laughing scuze spanioli, sa nu-i lase deloc, mai ales ca in acel moment, am vazut spaniolii erau cam flescaiti, cel putin moral cam le cazuse moralul in bocanci, atunci englezii trebuia sai calareasca sa le mai dea un gol macar.

Dar ei nu, au facut exact ce fac si romanii de regula, dau gol gata hai la culcare laughing
Nu stai sa vina aia peste tine sa te calareasca, cand ai dat tu gol, esti deja in euforia aia, ai deja acest avantaj, efuroia aia te face mai tare, iti da energie, atunci tebuie sa continui sai calaresti tu pe ei.

Dar ambele echipe sau linistit, apoi spaniolii dupa ce sau mai odihnit nitel au trecut ei la atac.
Nu trebuiau sa fie lasati deloc, englezii trebuiau sai macine, dupa ce au egalat, sa-si dea duhu, daca chiar au vrut sa cistige.

Dar ei nu au aratat ca asta ar vrea. Dupa ce au primit iar gol, hai iar peste aia, dar de ce? De ce nu ia calarit dupa ce au egalat?

Nus buni, cam despre asta este vorba. Nici spaniolii nu-s buni, nici nu trebuiau sa ajunga in finala, au cistigat cu arbitru contra Germaniei, a fost cea mai mare magarie de al turneul asta, 2 chestii care sau vazut si de pe stadionul vecin laughing acel hent ce s-a vazut si de pe Luna, e clar Spania a cisitigat cu arbitru, pe mine nu m-a impresionat.

| johnnny123 a răspuns:

Jucătorii echipei Angliei au o valoare totală a contractelor de 1.5 miliarde de euro... Întradevăr, merită să le plângi de milă, au o viață mult mai nasoală decât tine.

| LisaJulie a răspuns:

Spania se pregătise mult mai bine de data asta, probabil isi vor lua revanșa

| Cipi1212 a răspuns:

Poate va veni într-o zi șansa Angliei de a câștiga Euro.