| alexxxxxxxxxxxllllllllllllssssssssiiiiiiddddddddds a întrebat:

Ce parere aveti despre pique?

8 răspunsuri:
| WeeD a răspuns:

Gerard Piqué Bernabeu un jucator, bun dupa parerea mea. Si il felicit pentru ca a ajuns sa joace la asa mare nivel si anume Barcelona(si alte echipe gen. M. United). Deci parerea mea, este un fundas bun! happy

| Amoniac a răspuns:

Este un jucator foarte bun.

| matryko a răspuns:

Faptul că numele de familie al lui Piqué este „Bernabeu" a creat confuzie în ceea ce privește originile sale, deoarece duce cu gândul la stadionul Santiago Bernabéu, arena lui Real Madrid. Realitatea este că stadionul a fost numit în onoarea lui Santiago Bernabéu Yeste, fost mare președinte al clubului, dar numele Bernabeu este de origine catalană și destul de răspândit în Barcelona. Piqué (alt nume de familie tipic catalan) este nepotul fostului vicepreședinte al lui FC Barcelona, Amador Bernabeu.
Piqué a debutat ca titular pentru United în Premier League pe 29 martie 2006, într-un meci cu West Ham, evoluând pe postul de fundaș dreapta în locul accidentatului Gary Neville. A reușit atunci să trimită pe poartă un șut periculos de la 35 m.
Evoluțiile sale bune, în special în echipa de rezerve, au dus la semnarea unui contract în februarie 2005, valabil până în vara lui 2009.

| WeeD a răspuns (pentru matryko):

Fara a copia de pe wiki nu poti sa-ti dai cu parerea despre un jucator fotbalistule!

Răspuns utilizator avertizat
| Abecedare a răspuns:

Pique este un fotbalist bun si are o gagica super big grin! Funda

| PeQe a răspuns:

Cam toti jucatorii de la Barcelona sunt buni si merita apreciati! Tot respectu` pentru Pique!

| jus7tin a răspuns:

Pique dupa parerea mea este unu dintre cei mai buni fundasi al barcelonei deci este un jucator de valoare.

Întrebări recente