| Siksaksok a întrebat:

Ce se intampla cand se umfla muchii dupa antrenament? adica de ce se umfla?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Din cauza pomparii. cand faci efort mai mult sange este pompat in muschiul respectiv.

3 răspunsuri:
| SebiCr7 a răspuns:

De obicei la oricine i " se umfla muschii" dupa antrenament deoarece ai stimulat o forta mult mai mare decat cea pe care o faci de zi cu zi la scoala sau altundeva de exemplu.

| UNHleaSHD a răspuns:

Pentru ca muschii se inflameaza in timpul antrenamentelor si mai e si pricina vascularisarii intense a zonei lucrate.

| Alyntzuu a răspuns:

Ptr k ai stimulat o forta mult mai mare decat cea pe care o faci de obicei cand mergi, stai sau etc...