| Dunnea a întrebat:

Ce se intampla daca sunt slaba (normala de fapt) si fac aerobic? Slabesc mult sau adaug masa musculara? Fac exercitii pentru forta des, dar si aerobic destul de des. Pot slabi mult chiar daca deja nu am ce slabi intr-un fel?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu te hranesti foarte bine, poti sa-ti reduci si masa musculara deja existenta.

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde. Mai poți slăbi sau nu.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Daca tii o dieta echilibrata pentru e nu scadea din greutate nu slabaesti.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Mananca bine si fa exercitii in fiecare zi dupa masa.Scazi din calorii. Vorbeste cu un dietician nu stiu ce ifose ai cu mancarea

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Daca nu mănânci bine nu o sa ai forta sa faci exercitii si ni vor crește nici mușchii.Doar slabesti si psihic si fizic si te simti bolnavă.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Nu exagera cu exercițiile. Daca ai ajuns la un anumit punct care vrei schimba cu un altfel de exercițiu.Fa acelasi exercitiu din nou daca veti ca iar te ai îngrășat.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Nu recomand vitamine mixte incearca sa bei smoothie/suc pentu un plus de vitamine.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Ca exemplu fast food ul trebuie scos si in schimb adauga ceva ce poate inlocui

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Poti schimba cu alte sport uri. Exista si verisunea in apa pentru ce faci tu.Cauta la un bazin de inot poti incerca tenis pentru brate etc

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Volley pentru forta in maini