| ssissi a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin antrenoare de fitness?

Răspuns Câştigător
| deathy a răspuns:

Pentru a deveni antrenoare de fitness trebuie sa urmezi ceva cursuri :
http://www.masterclass.ro/cursuri/curs-calificare-instructor-fitness/
sau
http://www.scoaladefitness.ro/Cursuri/
Este un lucru foarte bun, oricum.Mult succes.

3 răspunsuri:
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Cursul il faci nu este o problema, oricine il face dar trebuie sa ai o experinta in spate, dupa ce-l faci o sa vezi ca multe lucruri difera de ce scrie in carti reviste, corpul uman difera de la persoana la persoana, am o experienta de 90 de persoane si crede-ma ca nici unu nu era la fel, semanau intre ei dar nu erau la fel, si pentru alimentatie si pentru antrenamente.
oricum multa bafta

| ChemoshRDB a răspuns:

Fitness si uita-te la telenovele!

| FlorinIFBBPRO a răspuns:

Salut,ma bucur sa aud ca ai decis sa devi antrenoare de fistnes, si pe mine ma pasioneaza foarte mult bodybuildingul, si vreau sa devin personal trainer, dar nu in Romania, in nici un caz. Sa reveim la intrebare, pentru un personal trainer ai avea nevoie de facultate de Kinetoterapie si motrice la Universitatea de Vest sin Timisoara, sau doar de simpla facultate de sport dar acolo nu prea se invata, deci iti recomand dint toata imima sa faci kinetoterapia. Mult succes.