| mODIN a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa devii antrenor personal? Nu de alta, dar toți ăștia de la sala de unde merg arata cat se poate de obișnuit, ca orice om de pe strada.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Daca nu ai licenta in educatie fizica, iar ala isi rupe ceva sub supravegherea ta, intri la parnaie.

De exemplu, exista multe aplicatii pentru Android pentru facut exercitii fizice care dau sfaturi *gresite*.

A face exercitii la sala poate fi periculos daca niciunul dintre ei nu stie bine ce face.

De exemplu, cand faceam eu sala antrenorul a observat ca aveam pulsul foarte mare si mi-a sugerat sa ma opresc.