| baltatu a întrebat:

Ce trebuie sa mananc. exercitii sa fac..ca sa ma mai ingras la maini? am 1.70m si 52kg si 14 ani...

10 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Du-te la o sala de forta! Acolo te va indruma un instructor despre ce trebuie sa faci(antrenament, alimentatie, odihna etc.)winking

| user5493 a răspuns:

Consult nutritionist, el iti spune apoi ce sa mananci, un program de exercitii

| L7w7n7d7 a răspuns:

Să mânânci. Eşti prea slab. Vrei să măreşti masa musculară da tu nici nu ai aşa ceva. N-ai ce să măreşti.

| 93Silviu93 a răspuns:

Du-te la sala si baga brate(biceps, triceps si exercitii pentru antebrat)

| RochEq a răspuns:

Pai multe proteinehappy in primul rand flotari pentru a avea mainile fortoase insa inainte de a te apuca sa faci asa ceva fugi vrei 10 ture si sa mananci echillibrat daca manaci puitn slabesti daca mananci mult nu faci nici o branza mananca echilibrat bea macar 1.5 l de lapte mananca carne si oua

| Boss_Mari_1992 a răspuns:

In fiecare zi sa faci flotari, abdomene, genoflexiuni etc. si sa ai in alimentatie multe proteine

| Cosmin86 a răspuns (pentru Boss_Mari_1992):

Serios? in fiecare zi? alt copil mic...

muschii CRESC in ZILELE DE PAUZA

mai des = mai prost

Greseli tipice de incepator. Ori inveti sa te antrenzi ori te apuc de sah

| baltatu explică:

Am doar 14 ani..nu vreau sa merg deja la sala..peste 1-2ani.voiam sa-mi zica cineva niste exercitii sa fac..cu greutati..etc

| Wehes a răspuns (pentru baltatu):

Nu are importanta ca ai 14 ani. Poti merge.

Probabil nu vrei sa mergi fiindca ai auzit ca te opresti din crestere, du-te si iti va spune instructorul respectiv ce exercitii sa faci pentru a nu te opri din crestere.
Bafta!

| baltatu explică:

Pai asta e problema. vreau sa ma mai ingras