| Iulian09 a întrebat:

Ce ziceti ar trebui sa ma apuc de sala? Am 1.83m si 71kg.
Unii zic ca e ok altii ca nu.Astept pareri si argumentari.

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu stii daca vrei sa-ti mai maresti masa musculara sau sa faci definire, nu avem noi de unde sa ne dam cu parerea, doar tu stii ce vrei sa mai imbunatatesti la corpul tau. Eu spre ex. as face.

| dracu14 a răspuns:

1.83 si 71kg e perfect, nu are rost sa te apuci de sala

| Sh4Dow a răspuns:

Nu te lua de pe toti frate laughing. da mai ales daca ai 15, 16 ani e foarte bine. daca vrei sa arati bine. Mananca bine, ai grija cum te antrenezi si totul o sa fie ok ^^.

| FReAkAzO1d a răspuns:

Pai de ce nu. Daca vrei sa ai un corp frumos, lucrat du-te

| KompliKat a răspuns:

Daca esti fata nu ar trebui, dar daca esti baiat ar trebui sa mergi! pentru ca baieti trebuie sa aiba aceeasi greutate cu inaltimea si fetele sa aiba mai putin cu zece decat inaltimea! sper ca te-am ajutat! FUNDA?

| Iulian09 explică (pentru KompliKat):

Sunt baiat

| KompliKat a răspuns (pentru Iulian09):

Eu zic ca ar trebui sa mergi putin la sala

| crystycrystan a răspuns:

Daca vrei sa te apuci de lucru la muschi e ok. Eu iti recomand tractiunile la bara pentru lucrarea muschilor superiori, in special cei ai spatelui. Poti cumpara din comert o bara de tractiuni si sa lucrezi direct la tine acasa, mai simplu mai comod si mai ieftin. Costa cateva miloane. Intra pe http://www.sportapel.ro si acolo gasesti mai multe modele, poti sa incerci pe cele de usa, sunt simple si se monteaza de cadrul usii fara gaurirea tocului. Daca iti permiti gauri in pereti poti cumpara o bara tractiuni de perete. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru crystycrystan):

Cu tractiuni lucrezi 30 % din spate, restul de 60 % nu te intereseaza? Si celelalte grupe?