| Skifer a întrebat:

Cine e mai bun Messi sau Ronaldo?
Eu zic asa :
Ronaldo e mai mult FotoModel iar Messi e mai mult fotbalist big grin

Răspuns Câştigător
| ChipDE a răspuns:

S-a votat ca nicunul dintre ei sunt buni, fiind batuti de catre Frank Ribery, lund titlul de King of Europe, dar de ar fi totusi de ales, ar fi Messi. Ronaldo nu e mai mult fotomodel, ci e fotomodel.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ne luam dupa faptul ca L. Messi a castigat de patru ori titlul de cel mai bun fotbalist al lumii atunci raspunsul este usor de dat si acesta este Messi.

| Ibrahimovic a răspuns:

E prea clasica intrebarea asta, iar la faza cu fotomodelul ma abtin! happy
CR7 este cel mai bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o intrebare aiurea. Fanii lui Ronaldo o sa zica Ronaldo iar cei ai lui Messi o sa zica Messi.
Daca ar fi sa ne gandim ca Messi are 4 baloane de aur am putea spune ca el e mai bun, dar fiecare are calitatile sale, unul are mai multa viteza, altul mai multa tehnica etc. E greu de comparat sau de spus care-i mai bun. Amandoi sunt 2 fotbalisti foarte buni plini de bani si fite, asta ti-o pot zice sigur.

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Ronaldo are mai multa viteza si siguranta pe el, insa Messi e mai tehnic si mai inteligent.
Cam sunt egali amandoi, doar ca au stiluri diferite.

| val31989 a răspuns:

Messi zic eu. big grin

| Faruece a răspuns:

Ronaldo totusi este un jucator mai complet.Dar Messi are unele faze de geniu!

| Messi20102 a răspuns:

Statistica arata cam asa:
Messi a castigat 3 trofee UCL, Campionatul Spaniei de 5 ori, Cupa Regelui de 2 ori, Mondialul Cluburilor de 2 ori, Supercupa Europei de 2 ori, Trofeul Gamper de 7 ori, Supercupa Spaniei de 6 ori

Ronaldo:Campionatul Spaniei 1 ori, Cupa Regelui 1 ori, Supercupa Spaniei 1 ori

Messi-a castigat Balonul de Aur de 4 ori consecutiv
-a fost ales ca cel mai bun jucator al Europei in 2012 sau 2011

Ronaldo-castigator al unui Balon de Aur

Deci dupa aceste statistici Messi e mai bun.CLAR :]]]

| KOSTY74 a răspuns:

Sunt 2 jucatori diferiti total. amabii joaca foarte bine, dar pe posturi diferite. ronaldo mai mult extrema, messi de la centru in sus e cam pe tot terenul.

| Atom99 a răspuns:

Se pare ca Messi.