| FURRIA a întrebat:

Cine s-a impus în turneul masculin de tenis de la Wimbledon în 2011?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

In turneul masculin de tenis de la Wibledon in 2011 s-a impus Novak Djokovic dupa ce trecut de Rafael Nadal in ultimul act.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru alexs99):

Ca tot suntem la capitolul tenis, ce favorit din circuitul ATP ai? Dar WTA?

| alexs99 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Vezi ca ti-am trimis un mesaj pe privat.

10 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Andy Murray l-a batut pe Djokovic cu 3-0 la seturi.

| alexs99 a răspuns (pentru michelia):

Murray l-a batut in finala pe Djokovic in 2013, nu in 2011.

| michelia a răspuns (pentru alexs99):

Da, asa e. N-am fost atenta ca scria 2011. Atunci a batut Djokovic cu 3-1.

| alexs99 a răspuns (pentru michelia):

Ok.Oricum a fost cea mai importanta victorie pentru sarb, de atunci a devenit numarul 1 si decat Federer l-a depasit vara trecuta.

| michelia a răspuns (pentru alexs99):

Hai nu fa de acum si comparatii fara sens. Federer a cistigat de 7 ori Wimbledonul, Djokovic o singura data. Si pot sa ma intind mult si bine cu trofeele lui Federer, care inca joaca bine.

| alexs99 a răspuns (pentru michelia):

N-ai inteles ce voiam sa zic, am vrut sa spun ca de atunci Djokovic a jucat mult mai bine, si-a perfectionat serviciul si decat Federer a putut sa-l detroneze din pozitia de lider mondial.Nu are rost sa fac astfel de comparatii, Federer a petrecut in jur de 300 de saptamani pe primul loc, poate fi comparat doar cu Sampras sau Jimmy Connors, dar nici asa pentru ca sunt din generatii diferite. Oricum nici n-as avea de ce sa fac astfel de comparatii, sunt fan Federer si Djokovic mi-e destul de antipatic.

| michelia a răspuns (pentru alexs99):

: )

| xRebecaaa a răspuns:

Novak Djokovic ^_^.