| triflex10 a întrebat:

Cum as putea bate o lovitura libera mai bine? thinking (fotbal) cel mai bun raspuns funda :*

Răspuns Câştigător
| eusebiumunteanu a răspuns:

Antrenorul meu imi spunea mereu sa nu ma las pe spate si sa incerc sa folosesc un pic de siret si un pic de interior ca mingea sa aiba un anume efect, iar eu cand am incercat sfatul sau, pot spune ca 2/3 au fost pe poarta. happy Mult succes la lovituri lubere!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Antrenandu-te.

| MadNNNeS a răspuns:

Pai iti iei elan cam vreo 3 metri, te duci spre minge cu pasi marunti,cand ajungi aproape de minge, pui piciorul de sprijin(cel cu care nu lovesti mingea )langa minge, spre directia unde vrei sa mearga mingea si lovesti mingea cu destula forta cat sa mearga la inaltimea dorita si cu viteza dorita.

| TheSpecialOne a răspuns:

Numarati pasii de la minge calumea, ia-ti distanta de 2-3m si loveste mingea cu parte piciorului aflata intre spitz si lat, balansandu-te

| lylyzuzu a răspuns:

Buna.acum depinde cum vrei tu sa bati lovitura,sa fie peste zid,pe jos, dar in orice caz intotdeauna sa ti piciorul tare si sa nu dai cu latu la lovituri libere trebuie sa dai cu siretu(sti tu care este siretu)bineinteles ca pe astea le stii si tu dar eu te-as sfatui sa exersezi foarte mult si ai sa vezi ca o sa iti iasa, nu stiu daca ai vazut dar si fotbalistii din liga 1 exerseaza loviturile libere, doar daca exersezi te poti obisnui si ai sa vezi ca o sa iti iasa din ce in ce mai bine, o sa te miri cand o sa vezi ce lovituri faine o sa-ti iasa.