| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Cum as putea sa imi lucrez musculatura doar la un picior?

10 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Faci pistol squats doar pe acel picior sau sari intr-un picior.

| aXy99 a răspuns:

In caz de esti deficitar, te sfatuiesc sa le lucrezi pe ambele cu aceleasi greutati, la aceeasi intensitate. Nu suntem perfect simetrici, e in regula. Sa antrenezi doar unul ar fi o prostie.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru aXy99):

Chestia e ca piciorul meu drept a stat imobilizat mai mult timp si m-am sprijinit mereu pe cel stang. Acum daca fac cu amandoua in continuare m-as sprijini pe cel stang.

| CPAElites a răspuns:

Nu stiu.
Dar tu cum iti lucrezi musculatura la o mana?

| 1231242 a răspuns:

Simplu faci exercitii pe un picior.

| Mimo2 a răspuns:

Pai lucrezi doar piciorul ala.
Depinde ce exercitii vrei sa faci, la cele cu greutati o sa scazi greutatea pentru ca executi doar cu un picior si e mai greu.

Răspuns utilizator avertizat