| IakabMichaelCena_1018 a întrebat:

Cum imi pot face o centura de wrestling?

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Mai BINE o castigi decat sa o faciwinking

| Rάđü a răspuns:

poţi cumpara de pe WWE.com sau scoate-o la imprimanta (~'˛'~)

| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

Cu putina creativitate.
Ai nevoie de un fular, niste chestii(cercuri, patrate, etc), picatura, si o poza cu una care iti place. Nu ma uit la wrestling, ci doar imi imaginez!

| NowRelax a răspuns:

Iei o bucata mare de carton o tai in forma centurii apoi o pictezi sau o colorezi pe parti in fata ai nevoie de o bucata rotunda de aluminiu pe care cu un marcar scrii wwe champion prinzi bucata rotunda de aluminiu de centura cu pioneze iar pentru a o prinde la spate ai nevoie de ocapsa foarte mare pe care o infigi in ambele parti ca sa se prinda si gata.bafta! funda?

| thecerebralassassin a răspuns:

Pentru inceput aveti nevoie de: o bucata de piele, un om care are strung, o placa din fier si multa rabdare
Creare: mergeti la strung, ii aratati strungarului o imagine cu orice centura doriti(eu am ales sa fac centura moldiala din smackdown pentru ca e cea mai usoara de facut dintre toate), iar apoi treceti la treaba la treabahappywinking. Taiati placa de fier in forma centurii dorite si a pai o dati strungarului sa se apuce si el cu adevarat de treaba...sa va scrie World Heavyweight Champoion, sa va face toate acele modele pe ea si sa vi-o finiseze. Dupa ce ati terminat de facut toate placutele si placa cea mare din mijloc, incepeti sa gauriti toate placutele inclusiv placa cea mare pe margini. Dupa ce ati terminat puneti toate placile pe bucata de piele decupata in forma centurii si o duceti sa o coasa si sa o lipeasca (va recomand sa o duceti la un cizmar pentru ca acolo vi-o si lipeste pe mijloc si vi-o si coase de piele prin gaurile care le-ati dat (deci treceti ata prin toate gaurile care le-ati dat pe toate marginile placilor iar apoi o vopsiti.Eu am vopsit-o cu dispozitivul paint zoom cu un strat uniform de vopsea galbena...a iesit super!
Daca vreti sa puneti si placuta de nume(ca la orice centura) inainte s-o coaseti, faceti o placuta mica din ce material credeti ca este bun, dati doua gauri si nituiti de placa cea mare la locul potrivit (va recomand sa o capsati cu capsator deala care rupe cuiul la capsa si ramane acolo intepenita (sper ca intelegeti ce vreau sa spun) iar apoi o coaseti si o lipiti cum am spus si mai sus, iar apoi aplicati un strat uniform de vopsea pe ea si centura este gata (daca o s-o vopsiti cu pensula nu o sa obtineti rezultaul la care va asteptati asa ca va recomand s-o vopsiti cu orice dispozitiv pentur vopsit
Cam asta a fost tot! Succes! Sper ca v-am fost de folosbig grin
Mie mi-a iesit superthumbs up!
ATENTIE: Centura se face dintr-un material care nu rugineste!

| thecerebralassassin a răspuns:

Scuzati greselile de mai sushappy sper sa intelegeti!big grin ...chestia cu luipitul nu stiu daca merge dar eu am ales sa-i bag si niste prenandez la mijlocul fiecarei placute...si o coastti cu ceva rezistentwinking