| TaviCompany a întrebat:

Cum pot sa fac masa musculara acasa, si daca se poate doar prin greutatea corporala si tin sa zic ca am 14 ani si am 70 de kg deci sunt cam gras laughing si daca pun muschi se duce grasimea? happy DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu faci muschi acasa, astea sunt aberatii de copii mici, du-te la sala.

si chestia cu kg e irelevanta, poti sa ai 100 kg si sa n-ai grasime APROAPE DELOC, sa fie masa musculara.

| Ryder_Liviu_1999 a răspuns:

Depinde,de exemplu eu am 1, 83 si 69 dekg,dar ca si tine vreau sa pun muschi in locul grasimii,aicateva variante, ori te duci la sala sau daca ai Smart tv in smart hub e o aplicatie numita Fitness, iti facicont si iti alrgi de acolo ce vrei sa faci, adica iti alegi un program si in functie de episodul pe care l-ai vazut iti spune cate calorii ai eliminat si alte chestii. Aplicatia asta am folosit-o si eu si merge foarte bine, a inceput sa dea roade inca din prima zi. Sper ca raspunsul meu sa te ajute.

| NDC12 a răspuns (pentru Ryder_Liviu_1999):

NU PUI MUSCHI IN LOCUL GRASIMII!

Doar nu mai mananci carbohidrati, arzi grasimea si raman muschii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ryder_Liviu_1999):

Ce roade din prima zi, "roadele" se vad in cateva luni

apuca-te de sah

| Ryder_Liviu_1999 a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa o crezi tu, sunt prea bune exercitiile alea

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ryder_Liviu_1999):

Ma bucur ca ma invata un copil mic ca tine laughing

Cate kg legi de tine cand faci tractiuni? poti sa faci cu o persoana in spate? mai ai pana sa-mi explici tu mie ce exercitii sunt bune laughing