| dsadsaads a întrebat:

Cum sa devin mai rapid (am 13 ani 1.53) si scot in 50 de metri 8.8 secunde.

3 răspunsuri:
| RespiraSiInspira a răspuns:

Pff...Alergand foarte mult? Doar exerseaza, dar sa stii ca intotdeauna exista limite impuse de varsa, statura, lungimea piciorelor etc.

| TheWalker11 a răspuns:

Hmm ..esti a-7-a? Tin minte ca si eu trebuia sa scot 8, 8 secunde si am scos 8, 09 secunde, deci nu cred ca e asa greu big grin, in orice caz, alearga in sprint( adica foarte tare) si cronometreaza-te.
Bafta!

| ywar a răspuns:

Dopeaza-te! Ai vazut cum fac marii atleti ori ciclisti si li se retrag 7-8 titluri. Eritropoietina, ultima generazione!
Cum dracu sa faci? Atata poti tu... De ce trebuie sa faci ceva ca sa devii ce nu poti sa devii. Altii se nasc cu aceste calitati. Trebuia sa te nasti negru.