| 27110012 a întrebat:

Cum sa fac muschi rapid acasa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Deci, este bina se faci muschi dar nu intr-o cantitate extrem de mare!
Iti sugerez sa faci flotari ( 60, 70 daca poti ) si alte exercitii de sport
Bafta!winking

| 27110012 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc happy am 14 ani si as vrea sa fac si eu niste muschi...

| kar1GaNNN a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa faci ma 60-70 flotari, pentru a face muschi ma?!
Pentru a-ti dezvolta masa musculara treuie sa te apuci de sala serios nu flotari si gat aai muschi.
NU mai da sfaturi aiurea daca nu sti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Nu este bine sa faci la sala in cantitati mari desteptule!
Cauta pe google daca nu ma crezi!

| JohnnyBi a răspuns (pentru anonim_4396):

Sala in cantitati mari? cauta pe google? sfaturi de copil mic si firav.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Si cu flotari si tractiuni (genoflexiuni etc.) poti sa cresti in masa musculara fara sa mergi neaparat la sala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Alt copil mic... la flotari si tractiuni ai mereu ACEEASI GREUTATE copil mic ce esti!

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Cosmin86):

Poate nu m-am facut inteles :)

Se numesc exercitii cu propria greutate si ma gandesc ca sti despre ce e vorba :D

http://youtu.be/j3MTqRWPiZU

| Cosmin86 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Da, dar crezi ca poate face el rutina din programul ala?

si aia au multe tipuri de exercitii "muscle-up, back lever, front lever, human flag, l-sit, etc.", nu doar 3 exercitii ( flotari, tractiuni, genu )

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Cosmin86):

Cum am zis, poate nu m-am facut inteles :p

11 răspunsuri:
| Deriol a răspuns:

Muschii daca vrei sa-i faci cu singuranta nu-i faci acasa, ii faci la sala, si nu ii faci "rapid" decat daca iei steroizi, acum depinde si ce inseamna la tine "rapid".
Du-te la sala si invata cum sa mananci bine, daca vrei muschi.

| MihaelaCazac a răspuns:

Trebuie sa te asezi pe pat intins pe spate si ridici picioare doar citiva cm vreo 10.Stai asa mult timp!