| 1Chris1 a întrebat:

Cum sa sutez mai tare, mai in forta... adica sa am mai multa forta in picioare....? Am un sut slab, nu dau foarte tare, si de aceea intreb(la fotbal ma refer, bineinteles).

Exista metode sa ai o forta mai mare in suturi, in picioare...? Va rog frumos, care se pricepe sa lase aici tot ce stie. Multumesc!

P. S. Dau funda pentru cel mai bun comentariu.

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Trebuie sa lovesti mingea in mod corect. Nu am cum sa te invat asta prin intermediul TPU, face2face doar, dar odata invatat acest lucru, iti garantez ca o sa ai un sut puternic fara mari eforturi.
Tine si de muschii tai, evident, dar ca prim pas invata sa lovesti mingea corect.

6 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Nu e nici o metoda sa ai forta in sut, problema e la tine muschi tai de la picior nu dezvolta o forta destul de mare incat sa ai un sut puternic.Pt asta trebuie sa mergi la sala de forta si sa faci un antrenament bazat pe lucrul picioarelor.

| cristi_7338 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa mergi la sala.....trb sa faci multe exercitzii, alergari, ridicari pe varfuri, suturi......etc.etc.ji sa iti antrenezi ff bine sutul, cand dai, sa dai cu nervi si forta

| 123456789bbbbbb a răspuns:

Iti iau un prieten i spate mergi 15 m si apoi te ia el in spate 15 m si apoi dai 3 seri de suturi a cate 2 suturi seria.

| radu_6829 a răspuns:

Deci nu itit trebuie nici un pic de sala...eu inainte cu o luna sa incep anul scolar am mers in cate 4 sambete cu bicicleta la munte...adika pe drumul care transverseaza muntele si am mers de vreo 3 ori cam 8-13 km doar urcand + ce am mai mers pana la munte.Asta a fost doar de 4 ori in care toata saptamana aveam febra musculara.La inceperea scoli cand sa jucam fotbal am vazut ca am un sot ff puternic si nu stiam de unde.Si o viteza ff mare fata de inainte.Incearca cu bicicleta nu conteaza ca nu urci conteaza sa mearga greu asa ca fa rost de o rabla de bicicleta si iti garantez ca o se reuseasca

| Banutii_Edi_1980 a răspuns:

Poi eu iti zic asa ca intre prieteni si va rog sa nu radeti(razi)de mine...Nici eu nu am un sut foarte puternik de aceea zilelle astea la antrenamente facand exerciti cu minegea a, auzit zicand pe domn profesor zicandu-i unui tata care si fiul sau nu da prea tare in minge, ascultand ce vorbesc am auzit ca i-a spus sa ia un elastic si sa ii stranga muschii ceva de genubig grin nu stiu nici eu dar am incercat cu un elastik de la pantaloni si m-a durut, apoi cu o pamblica si am strans tare nu chiar cat am putut si astazi la antrenamente am prins niste suturi super am dat gol de la penalti in Vinclu asa ca daca mai stiti si alte metode sa imi spuneti si mie la add:editzu_puma21 all v-am pupat

| Kabel_David_1988 a răspuns:

Omule du-te la sala si baga picioarebig grin, Plimba-te cu bicicleta ajuta enorm, fa scari, alearga cel putin o ora pe zi. Daca faci toate astea intr-o luna o sa simti diferentatongue Bafta!