| gomen a întrebat:

Cum scap de burta? laughing
Dupa ce sa sunt mica de inaltime, sunt si putin grasuta. Si de abia pot sari pentru ca sare si grasimea dupa mine si imi e foarte greu. sad laughing
Am cam 1, 45-1, 50 si 14 ani. iar kilograme in jur de 45-50 ceva de genu. Oricum nu m-am cantarit, dar se vede ca am pus pe mine vara asta, arat ca o vaca. laughing Am facut gusa, am burta zici ca sunt gravida. Si as vrea sa scriu ceva dar mi se pare putin jenant, dar in fine. Nu pot sari bine din cauza grasimii dar si din cauza sanilor. Degeaba port bustiera. laughing straight face vreau sa slabesc pls help!

Răspuns Câştigător
| suntsuper a răspuns:

Mananca MESE compuse din fructe, legume, carne, bea apa, nu manca gustari intre mese, cauta pe Youtube "my fitness blender" si vei gasi un canal plin de workout-uri, fiecare iti spune cate calorii arzi in timp ce faci acele exercitii. Avantajul e ca le poti face in casa si nu ai nevoie, la cele mai multe, decat de propriul corp si niste haine de sport. Iti recomand workout-urile care au cuvantul "hiit" sau "cardio" in titlu, NU "strength". Daca esti in ceata si nu stii care workout ar fi mai bun pentru tine, te pot ajuta sa cauti.
Fara dulciuri, paine putina, dar sa stii ca nici eu nu sunt inalta si am cam acelasi raport inaltime-greutate ca tine, insa nu am burta, nu ma consider grasa si chiar as mai vrea sa pun 1, 2 kilograme pe mine. Ai spus si ca nu poti sari nici din cauza sanilor dar nici a burtii. Probabil la tine grasimea se pune in partea de sus a corpului, eu de exemplu nu am sani foarte mari, si grasimea mi se depune pe fund, picioare, pe burta deloc.
La tine cred ca e invers: ti se depune grasimea pe burta si sani si probabil nu ai fund mare.
Nu le poti avea pe toate, cum s-ar zice

Deci ce iti recomand eu, pe scurt, e sa bei 2 l de apa pe zi, sa faci sport zilnic, si sa nu mananci altceva in afara de mic dejun, pranz, eventual cina, fara dulciuri, fara sucuri, doar mancare si apa.

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pedalat la o bicicleta medicinala zilnic cel putin 20 minute.
E foarte eficient, da rezultate garantate daca urmezi mai multe luni asta.
Si eu mi-am propus in viitor sa fac, dar e greu, caci cateodata lenea ma apasa.Dar multi mi-au zis si am vazut si la televizor ca pedalatul la o bicicleta medicinala ajuta foarte mult in arderea caloriilor, slabit caci e un antrenament cardio.
Succes!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai slabeste, ce vrei de la noi? Nu mai minca timpenii, fa mincare. Daca te-ai ingrasat tare la 14 ani, atunci fie maninci foarte multe timpenii, fie maninci foarte prost calitativ, fie o combinatie din cele doua, combinat cu lipsa de miscare.

| 1231242 a răspuns:

Buna!
Incearca sa mananci mai putin treptat si vei inceta sa te mai infratesti cu ierbivorele.

| GoldenBoy17 a răspuns:

Mănâncă mai putin!

| gomen explică:

As fi vrut sa va dau la toti funda. sad Va multumesc foarte mult pentru sfaturi! :* >big grin

| elena24gjike a răspuns:

Fa exercitii, alearga, du-te la sala, ai grija la mancare, cat si cum.
nu trebuie sa mananci o data sau de doua ori pe zica ca "asa trebuie" si apoi sa mori de foame
mananca, cand ti-e foame dar in cantitati mici.
sper ca te-am ajutat, spor la slabit! =)