| dragos38 a întrebat:

Cum se calculeaza volumul masei musculare

3 răspunsuri:
| trema89 a răspuns:

Iei un metru de croitorie si ti l pui in jurul bicepsulul/tricepsului si cu muschii contractati masori cati cm ai! la fel la piept coapse gambe! sau daca nu ai, iei o ata si apoi o masori cu o rigla! in caz ca la asta te referi happy

| dragos38 explică (pentru trema89):

(cum pot afla cati cmc are o persoana la biceps sa zicem.) adica forta depinde si de volumul mase musculare pe care o acumuleaza o persoana teoria zice ca 1cmc poate deplasa 5-12 kg

| dragos38 explică (pentru trema89):

Nu ma refeream la circumferinta muschiului, ci la volumul masei musculare