| Sweetcookym a întrebat:

Cum se joaca lapte gros?

4 răspunsuri:
| ioanamy a răspuns:

Fii pe faza:unul sta in picioare ca pernuta si altii aplecati cu capul intre picioarele celuilalt si altii trebuie sa sara peste cei aplecati iar ultimul care s-a aruncat pe spatele celor aplecati. arata un numar iar cel de jos trebuie sa ghiceasca daca a ghicit se reiau aceleasi locuri daca nu cei de jos fac schimbul si ei vor sari...

| OnuOnulică a răspuns:

Nu am mai jucat de aproape 3 ani laughing
Deci>:
1)Trebuie să stea cineva perniţă ( de obicei cel mai gras laughing )
2)Se joacă minim în 2! deci 2 vs 2 şi unu perniţă.
3)Trebuie să stai cu caplu aplecat şi să sară aia pe tine dar mereu când o să sară cineva o să spună: "lapte gros şi mălăios". ( cine nu zice asta e obligat să stea de 2 ori )