| NevastuicAaA a întrebat:

Cum se pun punctele in liga 1?
Adica un gol cate puncte valoreaza?
De exemplu castiga o echipa cu 5-1 cate puncte ia?

Răspuns Câştigător
| Stunt3r a răspuns:

Nu se pune dupa gol!

Victorie = 3 puncte
Egal = 1 punct
Infrangere = 0 puncte

Daca primele 2 echipe sunt la egal, cea cu golaverajul mai mare e pe primul loc. Golaveraj = goluri marcate - goluri primite!

Funda?

7 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Da, victorie = 3 puncte și egal= 1 punct.
Dacă echipa pierde nu are nici un punct. Dacă două echipe sunt la egalitate de puncte și meciuri jucate se iau în considerare și golurile date de fiecare echipă și care are mai multe conduce.
Baftă!

| MaStErShOt a răspuns:

Punctele nu se pun dupa goluri, indiferent de scor, echipa care castiga primeste 3 puncte, la egal fiecare echipa primeste cate un punct, iar la infrangere niciun punct

| gicaputinica a răspuns:

Victorie = 3p
Egal = 1p

Nu conteaza scorul!

| Dudyy a răspuns:

Nu e dupa Gol big grin. Victorie = 3 puncte Egal = 1 punct si Infrangere = 0 puncte. Cu golurile iti facci golaverajul mai mare ce te ajuta sa fi inaintea celuilalt jucator daca ai acelasi numar de puncte.

| H0Rr0rB0Y a răspuns:

Pai orice victorie valoreaza 3 puncte. Nu conteaza, putea sa bata cu 7-0 tot 3 puncte lua si pierzatoarea nu lua nici un punct.

| crisanm a răspuns:

Victoria=3 pct.Indiferent la cate goluri difenta castiga, echipa ia 3 pct
egal=1 pct
infrangere=0 pct

| vladutz_9646 a răspuns:

Victorie 3 puncte
egal 1 punct
infrangere 0 puncte... nu-i greu. funda?