| ΛᄂΣX a întrebat:

Cum sutez bine? adica atunci cand dau cu siretul dau pe jos. si aunci cand dau cu latul nu prinde efect.si sa nu raspundeti sa dau cu ciocul ptc nu vreau asta. funda celui mai bun rasp.happy

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Ii dai cu siretul dar trebuie sa-i dai putina bolta si sa ai precizie buna in sut.

8 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Eu cred ca ori habar nu ai sa joci fotbal, poate ma insel! Sau ai niste picioare facute doar sa reziste in timp ce mergi si nu ai deloc forta! Si sa stii ca nu oricine stie sa dea cu "ciocul" macar de ai avea tu precizie sa dai cu "ciocul"

| GAmesh07 a răspuns:

Incearca cu interiorul exteriorul sau cu spitu.

| GoguMătryx a răspuns:

@SRM interiorul=latul,spitul=cioaca asa sa revenim;:: cand te apropii de minge incearca sa dai cu latu cat mai aproape de minge ce vreau sa zic este ca poti folosi latul la *cornere, Centrari, free kicks etc* se spune ca daca dai destul de tare cu latul va prinde ceva efect BFT

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoguMătryx):

Cu latul tragi la un penalty, la ceva să se ducă plasat, în rest poți rupe poarta trăgând cu șiretul.

| WaterLo0w a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa fac si eu big grin

| GhostRiderr a răspuns:

Cand dai cu latu sa dai sa frece mingea dar sa o si impungi in acelasi timp eu am dat gol din corner asa cu efect si am doar 14 ani pe teren mare

| adEeCr7 a răspuns:

Iti zic eu fratioare! Deci ca sa sutezi bine cu siretul trebuie sa dai cu interiorul dar atentie nu cu centrul piciorului ci cu degetul mare! iar ca sa ia mingea efect o lovesti (cu piciorul drept) in partea dreapta pe la centru! cand spun centru ma refer la mijlocul mingii nici mai sus nici mai jos! la mijloc! "tai" mingea cu interiorul la mijloc pe partea dreapta cu putere si astfel mingea ia efectul dorit!

| claudiu_1901 a răspuns:

Cu siretu pe jos deoarece sutul e mai puternic si portarul nu prea pote sao prinda usor; si la lat nu e bun deoarece. daca intalnesti un portar inal nu ai cum sa ii da golllllllllllllllllllooooooooool iti spune un portar specialist joc la dunarea liga 2 vrei sa mai intrebi ceva id claudiu_danut1984