| NicklausMikaelson a întrebat:

Daca alerg aproximativ 1 ora/zi - in fiecare zi,voi arde grasimea de pe gambe si coapse? (Pot spune ca, fara grasime, picioarele mi se vor injumatatii-asa ca sa va faceti o idee.)

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toata grasimea o arde, dar poti alerga o ora?

| MoruAndrei a răspuns:

În timp ce alergi sunt solicitaţi 300 şi ceva de muşchi din 600, nu mai ştiu exact. Este unul din cele mai sănătoase exerciţii fiind executat cu propria greutate, din păcate multă lume îl evită.
Nu uita, alimentaţia contează foarte mult, mai mult că exerciţiul în sine.

| Chupulix a răspuns:

Alergatul este foarte bun nu numai pentru picioare, deoarece foloseste toti muschii si pierzi grasimea de pe intregul corp, asta daca alergi cum trebuie si ai un echipament special in care te simti lejer si calci cum trebuie pe pamant. Este ok daca alergi o ora pe zi, dar daca esti la inceput, cel mai recomandat ar fi 15, maxim 30 de minute.

| MalusDacus a răspuns:

Trebuie sa ai conditie foarte buna ca sa alergi o ora in fiecare zi.Eu alerg o zi da una nu, 4 km pe care ii fac in 15 minute cu pauza de 3 minute dupa primi 2 km. Poti sa alergi de 3 ori pe saptamana la inceput cate 1 km si dupa vreo 2-3 sapt sa faci 2 si tot asa pana ajungi sa fii multumit.Si da o sa arzi grasimea, dupa o luna o sa se vada si rezultate.Bafta!

| Bianca_3321 a răspuns:

Daca alergi, slabesti peste totwinking