| DJSkillzPhiladelphia76ers a întrebat:

Daca dupa o zi de lucru cu ganterele am facut febra musculara la bicepsi, inseamna ca am lucrat corect? sau pur si simplu arata ca sunt obosit? ca tot nu m-am prins cum e cu febra muscularalaughing

4 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Febra musculara apare cand iti lucrezi un anumit muschi, in timpul febrei musculare nu trebuie sa il mai lucrezi pana nu iti trece febra ca asa degeaba..in timpul febrei muschiul se dezvolta...

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Mie proful de sport imi spunea ca febra musculara se datoreaza faptului ca suprasoliciti muschi la care nu ai mai lucrat de mult sau deloc. Poate ar trebui sa faci o pauza si sa reincepi imediat ce iti trece dar sa o iei mai usor. happy

| faramatania a răspuns:

Probabil a fost prima zi când ai lucrat cu ganterele, în zilele următoare, dacă insişti să lucrezi, febra musculară se va diminua, iar rezultatele se vor vedea în timp.

| CristianCRS a răspuns:

Febra musculara apare atunci cand muschii sunt suprasolicitati in cazul unui efort sau exercitiu fizic la care acestia nu sunt adapatati sau antrenati. Sper ca te-am lamurit.