| Denis_5853 a întrebat:

Daca fac 20 de abdomene 3 seri in fiecare seara o sa am patratele ca am burta sau trebuie mai multe? Dau fundita :*

11 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Da, trebuie cel putin 23 repetari si cam 4 serii, si pe viitor 8 serii, cand vei putea face 23 repetarii a 8 serii, o sa tii in mana o greutate de 5 kg si tot asawinking

| AFR81 a răspuns:

E nevoie de mult mai mult.Prima data, daca ai burta, incearca sa scapi de ea.Du'te la nutritionist.

| PetreConstanta a răspuns:

Trebuie sa faci mai mult la ce ai mentionat tu ai sa faci triunghiuri echilaterale

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Eu de 4 luni fac abdomene 8 serii 15 cu 10 kg si acum incep sa se faca

| Laurretta a răspuns:

Nu! ca să ai pătrățele va trebui să faci mult mai multe seri, chiar și sală.
Cu 60 de abdomene nu faci nimic, nici măcar nu-ți scade burta!

| DinuMarius26 a răspuns:

Prietene...in primul rand conteaza alimentatia
daca mai ai si burta cu 60 de abdomene nu rezolvi nimic
incearca sa elimini caloriile si incearca sa ti un regim al tauwinking sunt destule pe internethappy bafta!

Doar 3 seri? Si 20 de abdomene? Nici 10 grame nu elimini...
Trebuie sa te pui pe treaba pentru ca ai si "burta", adica grasime. Mai intai trebuie eliminate calorii. Pentru asta, iti recomand sa cauti ceva diete pe internet, sunt o multime. Eu ti-as recomanda sa mergi la un nutritionist, cel care se ocupa cu "retele" si o sa-ti spuna exact ce sa mananci.

Cum am spus, mancare sanatoasa, asta include multe legume, fara dulciuri, sucuri si fara mese tarzii + mult sport si in cateva saptamani o sa fii cu patratele. Iti urez mult succes!

| Neymar10 a răspuns:

Pai trebuie sa faci in fiecare zi, seara cum ai zis tu +flotari si ele ajuta...si o sa simt ca ti se intareste abdomenul dupa 2 saptamani daca faci in fiecare zi o sa poti face mai multe deodata de la 20 la 30 si o sa simti ca faci mai usor...si daca te referi la patratele iti trebuie cam jumate de an sa pui ceva e foarte greu de obtinut laughing si eu ma chinui de cand am ceva dar vreau si mai

| dumbraveanu a răspuns:

Recomandat ar fi sa si alergi, da ma rog daca nu iti permite timpul poti face 5 serii a cate 30 de abdomene corecte.in fiecare seara + 3 serii de flotari a cate 20 de repetari. foarte important e sa le faci corecte. dupa ora 19:00 sa nu mai mananci nimic.eu am avut un pic de burta, intr-o saptamana am scapat de ea.in 3 luni de zile aveam patratele definite

| ionutzz_3054 a răspuns:

Nu.Trebuie sa faci o luna

| ionutzz_3054 a răspuns:

Nu! Trebuie sa faci o luna.