| alex297 a întrebat:

Daca fac baschet de 8 ori pe saptamana o sa ajung un mare baschetbalist? nu mare ca in NBA da macar sa ajung in liga noastra din romania sau din alte tari

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum de 8 ori pe săptămână când de fapt ea are 7 zile?
Ajungi dacă ai bani, un impresar, etc.
Pa, pa.

| KoropYulyan a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Se pare ca tu esti una din angajatele de la stat! Nu cei cu bani ajung in NBA! Cei cu munca grea in spate! Cel care isi doreste mult trebuie sa munceasca ca restul lucrurilor vin de la sine! Doamne esti mai rau ca un sclav al statului!

| Krauser a răspuns:

Daca esti bun si inalt poate...happy

| BallerVD a răspuns (pentru Krauser):

Nu trebuie inalt.Am vazut basketbaliste destul de scunde (in jur de 1.70) cand am fost la ICIM arad contra CSU Alba Iulia.
Daca vrei sa ajungi profesionist intr-un sport trebuie sal practici de la o varsta foarte frageda (sub 10 ani de obicei) sau sa ai un talent natural la acel sport.

| iFollowRivers a răspuns:

Depinde de performante.degeaba faci 500 de ore pe saptamana, daca nu ai performante.

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Pai daca esti prezent doar fizic nu si mental atunci... nu o lua ca pe un repros ca nu stiu doar ce faci tu acolo, dar daca iti dai silinta vei reusi sa faci ce vreiwinking

| crysty1067 a răspuns:

C sa zic daca o ti asa ajungi eu fac bascket de cand eram mik adica de la 6 ani si acum am 16 ani jucam de dim pana seara mereu in fiecare saptamana dar din pacate m-am lasat...si eu am avut acest vis dar la mine din motive de sanatate numai e dar u nu renunta tino tot asa si cand e poate facem un meci noar noi 2smug bafta si mult noroc am incredere in tine ca o sa ajungi departe hai ca vreau sa-mi dai un autograflaughing)

| LukaRaw a răspuns:

Cum de 8 ori frate e imposibil, doar daca faci 2 antrenamente intr-o zi

| mihalachebuzau a răspuns:

Depinde de tine