| AndreiDenis82881 a întrebat:

Daca fac water fasting și ard 1000 calorii pe zi prin cardio cam cat slăbesc in 3-4 zile? Nu mi ziceți că nu e ok că deja am luat decizia

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi tu ca faci cardio sa arzi 1000 de calorii fara sa mananci nimic 4 zile...

| johnnny123 a răspuns:

Faci cardio fără să mănânci nimic?

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca nu mananci nimic 4 zile, deja din a doua zi nu mai poti face nici un efort considerabil. De cardio poti sa-ti iei adio pe tot parcursul ultimelor 2-3 zile.

In plus daca nu ai tinut in viata ta fasting macar de cateva ori treptat cat sa obisnuiesti corpul, de unde ai tu pretentia ca organismul tau sa reziste brusc la un asemenea tratament dur? Alti oameni daca nu mananca nimic, lesina, au caderi de calciu, plus ce mai au ei pe minus la analize.

Oamenii care fac asta, mai intai se duc la un medic sa discute toata treaba asta si isi fac cateva analize/teste. Asta pentru a nu se arunca inainte fara sa aiba habar de corpul lor daca rezista sau nu.