| Zinv a întrebat:

Daca iau pudra proteica ceva timp, si dupa o intrerup, ma ingras sau se intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Nu.
Te vei ingrasa daca mananci in surplus caloric (fie ca iei proteine sau nu).
Vad ca ai 14 ani si ai mai intrebat despre creatina si alte chestii, recomandarea mea e sa iti iei un antrenor personal sau un nutritionist daca vrei sa iei suplimente alimentare fiindca esti mic si s-ar putea sa le iei gresit. Pudra proteica sau alte supplimente nu sunt recomandate persoanelor de varsta asa mica (cu exceptia sportivilor sau celor carora doctorii le-au recomandat anumite suplimente). E foarte important sa iei doar ce are nevoie corpul tau in functie de nivel de activitate, varsta, greutate, inaltime. Daca nu faci chestia asta corect poti avea probleme. Sfatul meu e sa mergi la un nutritionist.

5 răspunsuri:
| alexandra5stefan a răspuns:

Nu

| IceRope a răspuns:

De ce întrebi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic.

| Claudiu22200 a răspuns:

Dacă nu ești în surplus caloric, nu ai cum sa te îngrași

| ReddY25 a răspuns:

Nu pățești nmc