| Pufulettte a întrebat:

Daca in tur Juventus a batut realu 2-1 ( la juventus acasa )
Si in retur bate realu 3-2 pe juventus ( la ei acasa (bernabeu ) )
Cine se califica sau merg in prelungiri (explicati va rog )

Răspuns Câştigător
| ZoLyX a răspuns:

Daca scorul se va termina 3-2 cum zici tu se va califica Juve deoarece va inscrie 2 goluri in deplasare spre deosebire de Real care a inscris doar 1.De exemplu, daca Real va castiga tot la un gol dar cu 1-0 se va califica Real deoarece au inscris in deplasare... sper ca intelegi ce zic.
In caz caz de va termina 2-1 pentru Real, atunci se vor acorda 2 reprize de 15 min prelungiri iar in caz ca este egalitate si dupa aceste minute, tocmai atunci se va ajunge la penalty-uri.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La scor egal dupa 2 meciuri se aplica regula dublarii golurilor date in deplasare astfel ca, in ex. tau, se va califica Juventus, fara sa se joace prelungiri sau sa se execute lovituri de departajare.

| Pufulettte explică (pentru Ioandelasal):

Mersi, si de raspunsul tau.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Prelungiri doua reprize de cate 15 minute si daca nu da nici o echipa gol in reprizele astea penalty-uri

| bumtzbumtz a răspuns:

Prelungiri, iar daca este egal meciul va ajunge la penalty-uri.

Întrebări recente