| Antonio2002002 a întrebat:

Daca port aparat dentar fix pot sa boxez cu el? Adica pot sa port o proteza ceva? Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Intreaba un antrenor dar cred ca este riscant.Iti trebuie proteza care sa iti protejeze dinti si nu stiu daca iti merge sau iti protejaza daca o pui peste aparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu poti boxa cu aparatul dentar trebuie proteza.

| Antonio2002002 explică (pentru anonim_4396):

Pai da boxez cu proteza dar se poate rupe?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Antonio2002002):

Proteza detara nu se rupe, e facuta special pentru asa ceva. aparatul dentar insa da

| Antonio2002002 explică (pentru anonim_4396):

Pai port proteza dentara peste aparat asta zic

| JackyMarcaggi a răspuns:

Ca fost boxer, as spune ca nu mi se pare imposibil, desi nu am vazut niciodata pe cineva sa boxeze cu aparatul dentar. Oricum trebuie sa porti proteza, si de obicei proteza vine destul de fixa peste dinti. Eventual sa iei o marime mai mare, si atunci teoretic nu ar fi o problema.

| Antonio2002002 explică (pentru JackyMarcaggi):

Pai daca esti fost boxer e bine ca pot discuta altfel cu tine...sti cum se face o proteza...ma gandeam sa port o proteza cu gel sau o proteza mai buna nu poti sa o faci mai mare ca scapa din gura