| PS3 a întrebat:

Dau funda! Am dau cu ulei WD40 la bicicleta, la lant, da' au sarit cateva picaturi pe discul de frana. Acum nu mai franeaza asa de bine. Cum as putea sa elimin uleiul fara sa o duc in service? Daca dau cu degresant la frana, la disc, se strica sau ar functiona? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ford a răspuns:

Discul de frana se curata sigur cu benzina sau diluant dar placutele daca sunt de calitate va trebui sa le schimbi fiindca din cauza compozitiei ele se imbiba cu uleiuri sau grasimi.Dar incearca totusi sa le pui si pe ele intr-un bol cu diluant sau benzina.

1 răspuns:
| catosp a răspuns:

Sterge discul de frana cu benzina, sau cu diluant