| klau95 a întrebat:

Dc nu imi da-ti un rasp. sigur? il legatura cu exercitiile fizice.
Cand fac antrenament ce reguli trebuie sa respect sa nu fac supraantrenament? nuhs dac e adv sau nu dar am auzit de la catva ca faci supraantrenament daca faci multe ex si pauze scurte...gen cum fac eu mai vreo 3 feluri de flotarii diferite(pauza 2 min la un fel) si intre serii 30s.Lasa-timi Id-ul la pm sa vb multe plsbig grin FUNDAA!

4 răspunsuri:
| klau95 explică:

Ciudatule daca nu sti nu mai postahappy

| WeaponGirl a răspuns:

Poti sa faci 4 feluride flotari intr-o zi, ideea e ca dupa ce antrenezi o categorie de muschi acestia au nevoie de pauza.Fiecare persoana are un organism diferit, si de aceea, pentru unii un muschi poate fi antrenat de 2 ori pe saptamana iar pentru altii doar o data, sau chiar mai putin
Ca si reguli iti recomand sa eviti antrenarea prea deasa a unei grupe musculare, zile de pauza intre antrenamente si pauze intre antrenamentele de acelasi fel si o alimentatie sanatoasa

pe.s acum fie vorba intre noi, eu faceam si 3 ore de fitness in fiecare zi, acelasi program, aceleasi exercitii...nu aveam simptome de supraantrenament, acum depinde si de fiecare in partewinking

| Paulla a răspuns:

Depinde de greutatea pe care o ai, vârsta, cât de bine e dezvoltată masa musculară şi rezistenţa pe care o ai.
'am auzit de la catva ca faci supraantrenament daca faci multe ex si pauze scurte...gen cum fac eu mai vreo 3 feluri de flotarii diferite(pauza 2 min la un fel) si intre serii 30s.'
Depinde ce înţelegi prin multe exerciţii. E indicat să se facă pauză între exerciţii şi între serii. Altfel de ce le-ar mai face lumea pe serii? Nu putem să-ţi spunem dacă exagerezi atâta timp cât nu ştim greutate şi restul. Cel mai bine ar fi să te antrenezi cu un specialist pentru început. Baftă!

| mihai9090 a răspuns:

Nu bea nu fuma ca acesta e cel mai de pret antrenamenthappy