| PetruZMihai a întrebat:

De ce la școală jucăm,, hanbal,, și nu jucăm fotbal?

22 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru ca, la hanDbal, sansele de accidentare mai grava sunt mai reduse. Iar handbalul se poate juca si iarna, in sala.

| Drimmero a răspuns:

Bine ca au toti ciobanii acces la internet si nu stiu sa aprecieze adevarata arta, ramaneti la stadiul vostru de organizatori ai oilor, ba!

| Akhen a răspuns (pentru Drimmero):

Moooooooooooor! La fotbal mai sta un minut doua, dacca obosesti, dar la tenis nu ai cum, trebuie sa alergi tot meciul orice ar fi...dar ce sa facem, mentalitate de roman prost...

| Drimmero a răspuns (pentru Akhen):

Cum poti sa compari in inteligenta ta maiastra fotbalul cu tenisul? fotbalul ii este net superior tenisului.
Fotbalul in primul rand e un sport de echipa, a gresit unul, toata echipa primeste golul si tot asa,, la tenis poate sa fie atat individual sau de echipe a cate 2... priveste acel sport anost si lasa-ne pe noi astia ' batuti in cap' sa privim ceea ce e mai frumos.

Si mai usor cu 'tenisul e cel mai adorat' sport,, ca in afara de a baga la pariuri lumea nu-l urmareste.

| PetruZMihai explică (pentru Akhen):

Să înțeleg că ești țigan, arab sau ce ești de ne faci români proști?

| Victoria18 a răspuns:

Pentru ca asa vrea profesorul tau.

| PetruZMihai explică:

Fetele din clasa noastră nu joacă nici una nici alta... Dacă ar juca mai mult ne-ar încurca?

| PetruZMihai explică:

Ciudat e că avem în școală 5 profesori de sport și jucăm FOARTE rar fotbal

| PetruZMihai explică:

Iar handbalul ce e?
Are niște reguli proaste rău mai ales aia cu dublu dribling

| Akhen a răspuns (pentru PetruZMihai):

Mooooor, de asta handbalul e mai apreciat, deoarece are niste reguli stricte care il face mai interesant si mai greu, nu ca jocul ala de doi bani numit fotbal. OMG

| PetruZMihai explică:

Handbalul e de rahat, e un joc nespecatolos și nevizionat de oameni nici nu cred că e în top 5 sporturi, + că fotbalul e mai ușor și frumos... sport redus e handbalul, mai ales cu regulile alea de rahat
În alte țări nici nu se practică handbalul, iar dacă nu mă crezi căută pe google

| Akhen a răspuns (pentru PetruZMihai):

Nu stiu de ce va place sportul asta de rahat, numit fotbal, care toti analfabetii si toti imbecilii pot sa il practice, mie mi se face sincer scarba cand aud de sportul asta, in al doilea rand cel mai urmarit si adorat sport este tenisul.

| PetruZMihai explică (pentru Akhen):

Nup, scrie negru pe alb
Și ce legătură are educația cu sportul? Vrei să spui că handbaliștii care joacă pe 1000$ sunt mai deștepți
În fotbal se învârt sume uriașe de sute de milioane
Caută Fotbal top skill moves + că handbalul nu are nici un joc video ...Care l-ar promova

| Akhen a răspuns (pentru PetruZMihai):

Tu chiar ai mentalitate de roman prost, care crede si sustine ca fotbalul e lege, du-te tu in America sa vezi ca acolo sa sa vezi jucand fotbal cand o sa fi tu destept...OMG, mentalitile astea de romani

| PetruZMihai explică (pentru Akhen):

Da, in America se joacă fotbal la un nivel mai bun ca la noi + tu ești prostul spunând că handbalul e mai bun ca fotbalul http://www.totalsportek.com/most-popular-sports/

| Akhen a răspuns (pentru PetruZMihai):

Nooo, nu ma pot intelege cu un roman cu o mentalitate autentica. De ce dracu mai existati voi pustii astia care juati fotbal in curtea scolii si va dati marile vedete...

| PetruZMihai explică (pentru Akhen):

Da du-te dracu cu tot cu handbalul tău, că nu degeaba nu se investește în ele, nu se câștigă

| Akhen a răspuns (pentru PetruZMihai):

Avem cea mai buna handablista din lume si eu nu joc handbal, fac tenis de performanta, dar despre ce sporturi culte pot vorbi cu un romanas imbecil.

| PetruZMihai explică (pentru Akhen):

Bine că ești tu deștept și,, sporturi culte,, nu există, există doar sporturi. Chiar prefer sa joc tenis sau baschet sunt niște sporturi spectaculoase, doar nu sportul asta,, handbal,,

| Drimmero a răspuns (pentru Akhen):

Asta ar fi una dintre glume... tenisul cel mai urmarit si adorat sport? esti in pom rau de tot, paralel cu realitatea.

De unde veniti, paralelilor? poti tu sa alergi 90+ minute pe un teren de 200 de metri in atac si in aparare? poti sa realizezi un dribling, o centrare perfecta si sa marchezi goluri cu nemiluita?

E dreptul tau sa ai o parere dar nu inseamna ca trebuie sa fie si adevarata.

| Iftode_Costina_1990 a răspuns:

Se joaca si fotbal...un raspuns mai exact ...ca asa vrea proful tau!

| Cucos_Constantin_1996 a răspuns:

Sunt doua motive. 1 pentru ca vrea profa/profu de sport. si 2. pentru a gasi o ocupatie si pentru fete sa nu fie ora de barfa sau de facut poze. tongue laughing))