| EmilTraian95 a întrebat:

De ce lucruri ar trebui sa tin cont daca vreau sa fiu un atacant cat mai bun? ( la fotbal mentionez ca ianltimea mea este 1.69 deci destul de mic la dueluri aeriene desi am un joc bun de cap )

2 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Viteza si controlul mingii sunt esentiale pentru atacantthinking(+norocul, desi asta nu tine de tine)

| razz4lovee a răspuns:

La un atacant este importanta tehnica, viteza, conteaza si inteligenta! Daca esti un atacant de gura portii..ai nevoie si de putin noroc, de obicei acesti atacanti sunt mereu la locul potrivit, pentru asta sunt facuti, nu conteaza inaltimea, desi la duelurile aeriene te-ar ajuta, insa poti compensa cu o tehnica buna, viteza si nu uita... Un atacant, chiar daca e atacant..trebuie sa fie si altruist, nu trebuie sa iei orice faza pe cont propriu, de mentionat este si faptul ca trebuie sa bati bine loviturile libere si penalty-urile, jucatorii mai scunzi, sunt mai rapizi, Chiar ai sanse sa devii un atacant de succes, Bafta!