| wolder a întrebat:

De maine vreau sa fac jogging, dar nu pot sa alerg intre orele 11-17 pentru ca atunci e caldura cea mare si eu cred ca nu e bine sa alerg atunci.
Voi ce spuneti: sa alerg dimineata de la 7 pana se incalzeste sau pot sa alerg si cand e cald?

Răspuns Câştigător
| SakoChan a răspuns:

Dimineata este cel mai indicat sa faci jogging, in nici un caz in timp ce soarele este la apogeu, altfel risti o insolatie. Dar tine minte si ca, daca nu ai mai facut jogging pana acum, este bine sa o iei gradat, daca nu vrei sa iti fortezi corpul prea tare: in prima saptamana sa faci jogging 15-20 minute, urmatoarea 25-30 minute, urmatoarea 35-40 minute si tot asa...

4 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

E mai bine sa alergi dimineata pe racoare la 7 decat mai tarziu cand e cald pentru ca o sa obosesti repedebig grin

Răspuns utilizator avertizat
| miamia1 a răspuns:

Ideal ar fi sa alergi dimineata, inainte de micul dejun si seara, inainte de culcare.
In niciun caz nu alerga in mijlocul amiezii, nu faci decat sa te distrugi de sanatatehappy.

| eva9999 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine este dimineata dar daca nu ai timp poti sa faci si mai tarziu numai sa ai grija sa nu fie prea cald...cel mai indicat sa faci atunci cand adie putin vantul si sa nu alergi atunci cand stai pe loc si deja transpiri ...atunci e prea cald si poate sa ti se faca rau sau chiar sa lesini. Sper ca te-am ajutat happy