| klau95 a întrebat:

Dece nu fac febra musculara? Fac intr-un antrenament de 2 ori pe zi a cate 3 feluri de flotarii(pauza 2 min intre ele ), pauza 5 serii20-30 repetarii, de 2 ori pe zihappy e bine?

4 răspunsuri:
| Green007 a răspuns:

Dece e asa important sa faci febra?raised eyebrows poate ca muschii sunt obisnuti cu putina munca si de asta ca adaca ai sta la pc 5 -6 ore si la tv alte 4 ore si a iesi afraa vreo 3 ore ai avea febra mau mult ca sigurwinking muschii pot lucra si fara sa simti febra sau...ar mai fi inca ceva daca faci incalzire inainte de flotai sau ce faci tu ar fi si din cauza incalzirii ca sa nu ai febra de ovicei se fac incalziri puternice( multe exercitii fizice) si executate corect sper ca ti-am fost de foloswinking

| YvYutzza a răspuns:

Ar trebui sa fi bucuroasa ca nu faci febra musuculara.asta inseamna ca organismul tau si muschi st obisnuiti cu astfel de antrenamente... daca continui cateva zile la rand cu acelasi fel de exerciti si intr-o zi schimbi brusc exercitile.vei vedea ca organismul iti va raspunde de faptul ca nu este obisnuit dar prin repetare se va obisnui! O fundita. ceva?

| BlackBeauty09 a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia, probabil corpul tau e obisnuit cu miscare si de aceea nu faci febra musculara.

| Costin2011 a răspuns:

Nu e bine, ca sa poti face febra musculara trebuie sa faci tot 3 feluri de flotari doar ca la fiecare fel trebuie sa faci pana nu mai poti, apoi pauza 5 min intre ele dar nu peste puteri deoarece o sa ai dureri musculare tot timpul si nu o sa poti face nimic.

Numai bine.