| RAY a întrebat:

E cineva aici din Banat? Ce parere aveti de retrogradarea lui poli Timisoara in liga a doua? Acum ca avem 3 echipe cu care sa tinem?

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Poli Timisoara era echipa buna candva, se lupta acolo sus cu echipele din elita,, au pacalit retrogradarea de multe ori, le-au venit randul acum.
Sistemul asta play out si play off e foarte nasol, a stricat calitatea fotbalului romanesc.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Faza e ca avem 3 echipe in liga a doua, nu stiu cu care sa tin

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Echipa suporterilor pare sa fie echipa de baza, echipa adevarata.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Tu crezi ca o echipa de genu are viitor?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Are pana la un anumit punct viitor, dar fara investitori seriosi,, echipa nu va supravietui la un nivel inalt/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sunt multe firme mari dar nu baga banii in sport

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca fotbalul iti aduce succes pana intr-o faza, apoi incepe sa te bage usor-usor in datorii asta din cauza poftei de a cheltui putin si de a scoate profit,, iti merge un timp faza asta pana cand te bagi singur in faliment, sunt cazuri multe.

| Kogaion a răspuns (pentru RAY):

Nu baga bani din cauza legii sponsorizarii care este foarte proasta. Pe langa asta, multe firme nu vor sa se asocieze cu anumite cluburi din cauza scandalurilor. Uita-te la Viitorul lui Hagi. Cum a fost infiintata in 2009, au si venit 4-5 firme mari sa se asocieze cu el, asta pentru ca e un club serios.

| RAY explică (pentru Kogaion):

Tu ai mers la meciuri sezonul asta?

| Kogaion a răspuns:

Aceasta Poli, cred ca va fi desfiintata. Primaria cred ca se va reorienta sa finanteze ori pe Poli Timisoara a suporterilor ori pe Ripensia.

| RAY explică (pentru Kogaion):

O echipa poate coexista doar din banii de la suporteri?

| Kogaion a răspuns (pentru RAY):

La Poli U, se pare ca da. Este sustinuta exclusiv din banii suporterilor.