| LupusDei1993 a întrebat:

Este adevarat ca la ultima suta de metri cum s-ar spune, ca sa dai destula grasime de pe abdomen jos si sa se vada putin abs, e mult mai greu, nu?
Deja am abs, dar se ascund sub burtica.
Mai am destul de putin de dat jos, si intrebarea mea e:
Ce sa mananc, ce sa nu mananc?

9 răspunsuri:
| Sindbad a răspuns:

Acum sunt multe variabile gen constitutie, varsta si metabolismul tau. Insa la un moment dat mie mi s-a parut ca m-am rotunjitt oleaca la burta (fapt cu totul nou pentru mine). Mancam o paine pe zi. Am taiat cu totul painea si pastele si in cateva luni am ajuns tras prin inel.

Din ce am experimentat pe mine sunt cateva principii care functioneaza:
- nu exclude de tot fainoasele, dar limiteaza-le;
-pastele nu sunt ma bune decat painea, dar o paine mai de calitate este mai buna decat pastele;
- nu amesteca carneqa cu branzeturile niciodata;
- fructele inainte de masa cu 15-20 d eminute si nu dupa
- taie mancatul dupa 7 seara. In realitate Doua mese la 10-11 si 6-7 seara sunt suficiente, depinzand bineninteles si de ce activitate faci. Cada daca tragi tare fizic cu doua mese te desiri
-daca bei bere, pune-i stop. Treci pe sprit (sau mai bine vin curat)

| LupusDei1993 explică (pentru Sindbad):

Nu prea mananc carne cu branzeturi decat atunci cand mananc o pizza medie la 1-2 saptamani, eu mananc mai mult paste integrale in cantitate mai mica cam o data pe saptamana.
Eu impart saptamana in 2: 3 zile cardio pentru liminare de grasime, 3 pentru a lua in masa musculara, si una de odihna.

| Sindbad a răspuns (pentru LupusDei1993):

Pai si mai ai grasime in exces?

| LupusDei1993 explică (pentru Sindbad):

Da, dar nu mult...

| Sindbad a răspuns (pentru LupusDei1993):

Atunci cred ca o sa dispara in timp fara probleme, fara eforturi suplimentare. Si nici nu-i bine sa fortezi peste anumite limite, poate ca asa-i constitutia ta.

| ChawChaw a răspuns:

Orez si Ovaz-Cele mai bune

| Mascarici07 a răspuns:

Salut.

Ca sa dai jos grasimea este bine sa mananci alimente cu eliberare lenta (orez, ovaz, cartof dulce) in loc de alimente cu eliberare rapida (cartof, paine).

Bafta!

| LupusDei1993 explică (pentru Mascarici07):

Paine nu mananc.
Dar paste? Cele integrale le pot manca nu?

| Mascarici07 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Le poti manca doar ca nu au asa multi nutrienti... Le poti manca dupa sala pastele, nu inainte. Inainte de sala recomand orezul sau cartoful dulce.