| adela2012 a întrebat:

Eu fac pe bicicleta de camera si dupa vreo 30 de minuta incepe sa ma doara fundul din cauza la sa laughing Ce as putea face? Daca pun ceva pe sa alunec...

2 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

In primul rand nu faci cum trebuie, ca orice sport, exista un progam care se imparte pe etape, faptul ca tu stai pana numai poti nu isi are sensul, medicul de familie e mai in masura ca oricine sa iti spuna cat sa faci, in functie de rezultatele care le preia din consultatii, asa ca faci de apul tau nu vad sa aiba niciun efect, iti faci numa rau din cate vad

| mixxjim a răspuns:

Te doare fundul pentru ca stai pe ea cand dai la pedale, si nu fac misto. Multa lume renunta la bicla din motivul asta, pentru ca nu stiu cum s-o foloseasca si doare fundul (si nu numai...). De fapt cand pedalezi nu trebuie sa sezi, practic lucrezi din picioare, pe sa te asezi doar ca sa te odihnesti, din cand in cand, nu lucrezi stand pe ea happy