| MisterEu a întrebat:

EU joc la scoala cu cea mai buna echipa din judet! si Suntem sigur ca vom pierde! ce as putea face ca sa putem castiga dau funda!

4 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

In primul rand plecati cu o idee gresita " sigur vom pierde " una e sa spui ca avem sansa a 2-a.alta e sa spui ca vei pierde sigur.mai ales in footbal unde sunt foarte multe surprize.acum eu nu stiu nici stilul vostru de joc ca echipa.nici ce fel de jucatori ai tu in echipa. daca jucati pe un sistem de 5 jucatori de canp plus portar.si adeversarii tai sunt asa de periculosi.iti recomand sa jucati " 2 fundasi 2 mijlocasi si un atacant " ( chiar daca pe acel teren mic veti fi ca oile. toti in apare toti in atac ) fiti atenti daca portarul lor are slabiciune la suturile de la distanta ...intalniti-va toti si faceti-va anumite scheme in curtea scolii la fazele fixe.alergati pana nu mai puteti daca va doriti victoria. bafta.

| bombănucleară a răspuns:

Sa aveti incredere in voi, sa nu va considerati inca de la inceput batuti si sa dati tot ce puteti[chiar daca pierdeti macar sa pierdeti cu onoare].

| bnad a răspuns:

Pai daca tu gandesti ca o sa pierzi si asa fac si coechipierii tai normal ca o sa pierdeti. Trebuie sa aveti incredere in voi, sa va automotivati. Ce au adversarii vostri in plus? Sunt sigur ca nu au nici 4 picioare nici 6 maini si nici 3 oua.
Eu am castigat campionatul de fotbal la liceu si aveam o echipa de toata jalea... eram jucatori de maidan si am jucat impotriva multor echipe care erau formate numai din fotbalisti adevarati. Mai ales in semifinale, am castigat cu 1-0. Gandeste-te ce inseamna 1-0 in 50 de minute pe un teren mic - 5 jucatori + portar. "Am muscat cu dintii din ei".
Acum nu stiu daca in cazul tau e vorba de fotbal sau de alt sport dar pana la urma despre asta e vorba in orice sport de echipa. Jucati ca o echipa ganditi ca o echipa actionati in echipa.
Nu va mai ganditi ca o sa pierdeti. Luptati si ganditi pozitiv.
Bafta...

| VladRonaldo7 a răspuns:

Aveti incredre in voi,ganditi optimist,discutati-va strategia,antrenati-va, corectati-va greselile de joc, jucati in echipa doar asa veti gastiga.BAFTA!

Întrebări recente