| AndreiWeisz a întrebat:

Exista o un minim necesar ca sa poti sa participi in competitiile de strongman? As dori sa incep sa ma antrenez, dar nu stiu daca exista un prag sau ceva de genul. Eu am 21 de ani, 142 de kg, iar la sala fac cu 180 de kg bench press, indreptari cu bara cu 200 si genoflexiuni cu 210. E destul de ok pentru o competitie de strongman sau e putin?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

La 21 de ani ai 142 de kg? Cred ca aici este o problema. Adica ai nevoie de putere si masa musculara, dar cred ca tu ai cam multe kg.