| AndreiWeisz a întrebat:

Exista o un minim necesar de kg ca sa poti sa participi in competitiile de strongman? As dori sa incep sa ma antrenez, dar nu stiu daca exista un prag sau ceva de genul. Eu am 21 de ani, 142 de kg, iar la sala fac cu 180 de kg bench press, indreptari cu bara cu 200 si genoflexiuni cu 210. E destul de ok pentru o competitie de strongman sau e putin?

Răspuns Câştigător
| DrakeBoy a răspuns:

Depinde de concurs, la unul strongman ai de ajunslaughing, Numai ramai antrenat! Funda?

2 răspunsuri:
| Gerard9965 a răspuns:

Concursurile pot sa difere de la unul la altul. Mentine-te in forma si nu lua in seama greutatea. Funda?

| AndreiWeisz explică (pentru Gerard9965):

Pai si ce sa iau in seama daca nu greutatea? laughing Strongmanul e despre greutate