| Anonim6666644 a întrebat:

Fac sala, daca am tot timpul febra musculara la toate grupele de muschi este bine sau nu fac exercitiile corect?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu e neapărat bine. Dacă ți s-a întâmplat o dată atunci nu e nici o problemă dar dacă faci mereu febră de fiecare dată când faci aceste exerciții înseamnă să te autofortezi.

| florynmondialul a răspuns:

Febra inseamna ca ai lucrat bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin4Fit a răspuns:

E bine sa te asiguri ca oferi mushilor cel putin 48 de ore de refacere, dintre care 1/3 adica 16 ar trebui sa le dormi tongue

Deci daca ai facut azi picioare, mai faci picioare abia poimaine.

Febra musculara este normala. Totusi, daca azi nu poti duce pana la capat acelasi antrenament pe care l-ai facut la grupa respectiva acum 2 zile, inseamna cel mai probabil ca te fortezi.

Succes!

| biadia a răspuns:

Din contra, inseamna ca le faci corect.

| KnDYonutzz a răspuns:

Este cam ce a spus fata/baiatu de sus, numai ca nu esti tu obisnuit sa ridici greutati mai mari sau mai des happy
Dar daca o sa te mai duci foarte mult la sala te vei obisnui happy