| Bogdaaan a întrebat:

Fac sala de 1 an si 2 luni, in ultimele luni pun kg foarte usor, oare pun masa, sau grasime? [am 81 kg, 1.82] [nu tin o anumita dieta, incerc sa nu mananc multe grasimi! ]

Răspuns Câştigător
| Damasc a răspuns:

Nu are nimeni de unde sa stie ce pui tu pe tine doar din informatiile astea.Ma gandesc ca poti avea 81 kg si 1.82 si sa fii pachet de muschi sau de asemenea la fel de bine exact opusul. Daca obiectivul tau nu este sa te ingrasi atunci ai grija la ce exercitii faci si cel mai important la ce mananci, dieta este mai presus de toate.Degeaba tragi la sala 2 ore ca tarzan daca atunci cand mergi acasa bagi 5 sarmale cu smantana, caci nu ai facut nimic. Legume, orez, carne slaba, multa apa si cam atat in principiu.Cel mai bine este sa ii ceri parerea cuiva care are o oarecare experienta si care te vede cum arati si ce progrese faci la sala.

1 răspuns:
| CristinaDelia99 a răspuns:

Pai ar trebui sa nu mananci dulciuri atat de des, ele contin tot felul de chestii care te ingrasa! Funda?