| ForeverWarrior a întrebat:

Face cineva box? imi puteti da niste sfaturi inainte de a practica boxul? Am multa ambitie si imi place foarte mult boxul dinainte sa pasesc in ring, cand voi face prima oara box cred ca o sa fie de neuitat.Ma ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| CenturyChild a răspuns:

Eu fac kickbox (nu e chiar acelasi lucru dar e pe acolo). Inainte sa te apuci nu prea ai ce sa faci. Ambitia e un lucru bun si trebuie sa ai grija sa nu dispara pe parcurs. La antrenamente trebuie sa tragi tare si sa nu te opresti atunci cand te doare ceva (daca nu e ceva grav bineinteles). Si dupa ce devii mai bun e important ca niciodata sa nu iti subestimezi adversarul (chiar daca ai fi informat ca este sub nivelul tau de pregatire).Cam asta am invatat eu pana acum, sper sa te ajutewinking.

Succes

| PetreConstanta a răspuns:

Sa stii ca o sa fie de neuitat

| ionutandrei29 a răspuns:

Mergi tot inainte pentru visul tau!

| hummer24 a răspuns:

Da, uita-te pe youtube la niste lupte deale lui James Toney sa vezi ce sistem de aparare arewinking