| IoNyShimotukushichi a întrebat:

Fundaaa! Nu vreau raspunsuri aiurite tongue Eu m-am hotarat sa slabesc macar 10 kg. Daca alerg intr'o saptamana (in fiecare zi) jumatate de ora dimineata la fel si seara + 100 flotari + 200 abdomene + 300 genoflexiuni (maxim cat am scris ) si am un meniu echilibrat cat credeti ca voi slabi in acea saptamana? Vreau sa incerc sa vad cat slabesc intr'o saptamana ca sa continui asa pana la greutatea pe care o vreau. Fundaaa! :* :* :* :* :* ♥

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

laughing. ce ma distrez cu raspunsurile cunoscatorilor laughing.
uite care e treaba. vrei sa slabesti, alergatul 5 zile pe saptamana doar 1 data pe zi e mai mult decat de ajuns.
daca faci exercitiile asa de nebun atatea repetari nu faci nimic. imparte repetarile alea in 4 serii egale.
ar fi bine daca poti sa faci antrenamentul aerob (alergatul) la 6-8 ore distanta de cel anaerob (flotari si celelalte). sunt 2 tipuri diferite de miscari si oricum dupa alergat nivelul de glicogen al corpului este la pamant, si nu vei da randament. nu este vorba cat slabesti intr-o saptamana, ci cat de sanatos vei slabi per ansamblu happy.

Răspuns utilizator avertizat
| NDC12 a răspuns:

Intr-o saptamana? Imposibil.

+ Ca daca slabesti sau daca iei in greutate rapid, apar vergeturi pe piele.

| PatatuIoan a răspuns:

Nuuuuuuu! SA nu faci asta. Trebuie, in primil rand, sa faci continuu sport. In al doilea rand nu trebuie sa faci atata sport de-odata. Daca faci asta s-ar putea sa ai probleme. Incepe cu 10 flotari, 20 abdomene si 30 genoflexiuni. Creste numarul lor cu 5 in fiecare zii, pana ajungi la 100.