| master77 a întrebat:

Grupa B euro 2012.
Sa zicem ca danemarca bate Germania cu 1-0, portugalia bate Olanda tot cu 1-0. Danemarca, Germania, Portugalia o sa aiba cate 6p, +1 gol(la golaveraj), Germania a batut portugalia, portugalia a batut danemarca, danemarca bate Germania. Cine merge mai departe?

2 răspunsuri:
| TeamHellNo a răspuns:

Germania si Portugalia deoarece daca Portugalia a batut si Olanda si Danemarca are avantajul meciului direct iar Germania in accest caz nu poate fi depasita decat de Portugalia dar si aici ne legam de rezultatul meciului direct unde Germania a castigat in fata Portugaliei

| daassh a răspuns:

Germania si Portugalia banuiesc deoarece prima data se calculeaza punctele, golaverajul si apoi jocurile directe.