| AaXxOo a întrebat:

Handball-ul este bun pentru sanatate sau ca se te inalti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice sport este benefic pentru sanatate. Daca vrei sa cresti iti recomand baschetul si mai ales voleiul. Si handbalul ajuta putin, dar nu in mare masura. Pe de alta parte la baschet si volei esti solicitat mereu sa practici sarituri... ceea ce ajuta mult la dezvoltarea in inaltime a organismului. Poti sa te apuci si de inotwinking

2 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Amandoua.

| Andrei_Boriceanu_1997 a răspuns:

Eu practic handball-ul si te dezvolta fizic adica forta, viteza, saritura(da nu ca la volei)rezistenta, indemanare.